september 11, 2024

Teame, et kui inimesel kaob elujõud, siis ta organism hukkub. Sama kehtib siis, kui kaob riikide, rahvuste ja teiste inimorganismide normaalne kooselu ja tervenemine. Vana kooli arstid teavad väga hästi Afganistanis sündinud, Avicenna-nimelist arsti (elas aastail 980–1037), kes ütles nii: „Arsti arsenalis on kolm tööriista: sõna, ravim ja nuga.“ Siit järeldame ,et sõna on kõige olulisem elujõu tervendamise vahend. Alles siis tuleb ravim ja nuga. Vaatame Euroopa poole. Ja kuna kuulume ka Euroopa Liitu, siis kõik, mis toimub Euroopas, laieneb ka meile.

Mõelgem: kas need sõnad, mis tulevad Euroopast, on ikka kõik head, targad ning tõesed? Sest juhul, kui tõepoolest ongi just sellised, siis miks ikkagi on inimestel hing haige, nad ise vajavad aga ravimeid – antidepressante, narkootikume jne. Ning lõpuks toimuvad enesetapud. Arvan, et kuna kogu süsteemi juhib raha, siis inimese elu väärtus ei jõua raha odavnemisega sammu pidada. Paljud ei jõua elujõuks vajalikku toitugi osta. Ongi vastus meil olemas: Euroopa kasutab Avicenna mõtet tagurpidi. Sõnaga külvatakse valet, hirmu jne. Hirmuolekus inimene ei maga, vajab antidepressante, rahusteid jms. Ja lõpuks, kui elumahlad-elujõud on otsas, võtabki terava noa ja lõikab veenid läbi.

Nüüd liikugem mõttes Afganistani või üleüldse sellesse kanti, kus sündis Avicenna. Seal kohalikud inimesed käivad iga päev viis korda koraanist ette loetud sõnu kuulamas, enne mošeesse minekut pesevad ennast puhtaks nagu meie siin saunas peseme. Kuna nad usuvad samuti sõnu nagu meiegi, siis ostsid mõned sealtkandist endale Saksamaale sõiduks üheotsapiletid, sest Saksamaa siiani vajab pagulasi. Pagulased ostsid kõige lühema teekonna piletid, s.t. läbi Valgevene. Poola piiril neid enam edasi ei lastud, kuigi Poolagi on Euroopa Liidu liige.

Olukord on absurdne: Saksamaa ootab pagulasi, aga Poola ei lase läbi. Kui ma oleks pagulane ja külmetaks lõiketraadi taga, siis küsiksin: „Kes siin valetab?” Samuti oli näha, et neil ei olnud Covidi-maske ees. Järeldus: haiged nad alates väikelastest ei olnud, s.t. pagulastel on üliterve elujõud. Nende ülitugeva elujõu olemasolu tõestuseks lahkus hiljuti sealtkandist USA sõjavägi. Siit siis järeldus: elujõu tugevdajana ja tervendajana on sõnal suurem jõud kui noal ehk relvadel.

Mida arvate sellisest mõttekäigust?

Poola piirilt tagasi läinud pagulased kaotasid oma varanduse ja neid ei lastud oma sugulaste juurde Saksamaale. Kas neil ei või tekkida selline mõte, et sugulased on tegelikult Euroopas vangis? Kuna neil on elujõud olemas, tekitatakse võib-olla sama sõna abil, mida nad päevas kuulavad viis korda, neil mõte, et peaks Euroopasse lendama oma suguvendi ja -õdesid vangistusest vabastama. Ja nad lendakski Euroopasse ja asuks kohe elujõudu taastama. Asuks taastama noaga, sest seal enam sõna ega ravim ei aita.

 

Andres Saukas on elektriinsener ja Tartu Hoiu-laenuühistu liige.

Jaga

Pin It on Pinterest

Konservatiiv