juuni 19, 2024

“Sotsialismi probleem on see, et lõpuks saab teiste inimeste raha otsa.”

“Ärme kunagi unustame tõsiasja, et riigil pole ühtki muud rahaallikat peale selle, mida inimesed ise teenivad. Kui riik soovib enam kulutada, siis ta saab seda teha üksnes sinu säästusid laenates või sind rohkem maksustades. Pole kasu kujutelmast, et keegi teine maksab – see “keegi teine” oled sa ise. Pole olemas riigi raha, on üksnes maksumaksja raha.”

„Mida suuremaks Euroopa kasvab, seda mitmekesisemad peavad olema koostöövormid, mida ta nõuab. Tsentraliseeritud bürokraatia asemel peaks mudeliks olema turg – mitte ainult üksikisikute ja ettevõtete turg, vaid ka turg, kus osalisteks on valitsused. Seega konkureeriksid valitsused omavahel välisinvesteeringute, tippjuhtkonna ja kõrgepalgaliste pärast madalamate maksude ja väiksema reguleerimise kaudu. Selline turg kehtestaks valitsustele fiskaaldistsipliini, sest nad ei tahaks asjatundlikkust ja äri tõrjuda. Samuti aitaks see kindlaks teha, milline eelarve- ja reguleerimispoliitika andis parimaid üldisi majandustulemusi. Pole ime, et see sotsialistidele ei meeldi.”

“… sotsialistid näivad arvavat, et inimesed peaksid riigiarvutis olema numbrid. Usume, et nad peaksid olema üksikisikud. Me kõik oleme ebavõrdsed. Taevale tänu, pole keegi nagu keegi teine, kui palju sotsialistid ka ei teeskleks teisiti. Usume, et igaühel on õigus olla ebavõrdne, kuid meie jaoks on iga inimene võrdselt oluline.”

“Poliitikud peaksid vastu seisma kiusatusele pidada end ekspertideks valdkondades, kus neil puudub kogemus.”

“Uued ideed sünnivad siis, kui nende üle saab vabalt arutleda, aga kui on määratud nö.”õige vaade”, siis ei teki uusi ideid.”

„Kas tead, meie ajastu üks suuremaid probleeme on see, et meid juhivad inimesed, kes hoolivad rohkem tunnetest kui mõtetest ja ideedest?”

“Elu faktid on konservatiivsed.”

“Venelased on maailma domineerimise poole kaldu ja omandavad kiiresti vahendeid, et saada võimsaimaks keiserlikuks riigiks, mida maailm on näinud. Nõukogude poliitbüroo mehed ei pea avaliku arvamuse mõõna ja mõõna pärast muretsema.Nad panevad esikohale relvad, samas kui meie asetame peaaegu kõik muu ettepoole relvi.”

“Iga idealistliku rahusobitaja jaoks, kes on valmis loobuma enesekaitsest relvavaba maailma kasuks, on vähemalt üks sõjategija, kes soovib ära kasutada teise häid kavatsusi.”

„Konsensus on protsess, mille käigus loobutakse kõigist uskumustest, põhimõtetest, väärtustest ja poliitikast, otsides midagi, millesse keegi ei usu, kuid millele keegi ei ole vastu. ”

“Kui tahad, et midagi öeldakse, küsi mehelt; kui tahad, et midagi tehtaks, siis küsi naiselt.”

“Feministid vihkavad mind, kas pole? Ja ma ei süüdista neid. Sest ma vihkan feminismi. See on mürk.”

“Üldiselt kirjutati minu ametiajal rohkem jama nn naiseliku faktori kohta kui peaaegu millestki muust. Minult küsiti alati, mis tunne on olla naispeaminister. Ma vastaksin: ‘Ma ei tea: ma pole kunagi kogenud alternatiivi.”

Margaret Hilda Thatcher (13. oktoober 1925 – 8. aprill 2013) oli Suurbritannia peaminister 1979 kuni 1990. Tuntud hüüdnime all “Raudne Leedi”.

Jaga

Pin It on Pinterest

Konservatiiv