juuli 14, 2024

Tänane Venemaa on oma ajaloo pärand. Venemaa suurem allakäik sai alguse 1918. aastal kommunistide esiletõusuga ja see on oluline teadmine, sest selle vilju peab maitsma ka tänane maailm. Kas viimane Vene keiser Nikolai II teadis juba tollal oma saatust ette?

Venelaste jaoks oli pärast Aleksander III surma uue keisri Nikolai II võimuletulek mitmeski mõttes halvaendeline, sest lisaks viimase kroonimise päeval hukkunud inimestele oli ta sündinud 6. mail. Vene keiser Nikolai II ei olnud venelaste meelest juhuslikult sündinud paljukannatatunud Iiobi päeval. Varsti saab Nikolai II veel ühe ettekuulutuse. Kui saabub aeg avada keiser Paul I kiri, mis on viimase poolt kirjutatud 1801. aastal oma järglastele range tingimusega, et seda võib lugeda täpselt 100 aasta pärast. Selle kirja olemasolust teadsid vähesed õukonnas ning seda kirja anti edasi kuni möödus 100 aastat. 1901. aasta 12. mai hommikul olid keiser Nikolai ja keisrinna heas tujus. Nad suundusid sel hommikul Gattšinasse avama sajandivanust salapärast keiser Pauli I kirja. Vene keisripaar võttis seda kui rõõmsat ja huvitavat sündmust, mis pakub neile justkui meelelahutust. Sinna sõitsid nad lõbusatena, kuid naasesid mõtlike ja kurbadena. Pärast seda sõitu hakkas keiser Nikolai 1918. aastast rääkima oma õukonnas kui saatuslikust aastast nii talle kui ka Venemaale. Nimelt oli Pauli kirjas ülevaade tema vestlusest munk Aveliga, kes olla olnud Vene Nostradamus.

Kloostriseinte vahel ennustas munk Avel keiser Paulile täpselt Katariina II surmapäeva. Samuti ennustas Paulile ette tema surma 11. märtsil vandenõulaste käe läbi. Keiser Aleksander I-le ennustas ette sõja prantslastega, Moskva põlengu ja Vene vägede sisenemise Pariisi. Nikolai I-ele ennustas ette dekabristide ülestõusu. Aleksander II-le ennustas ette pärisorjuse lõpetamise ja sõda Türgiga. Aleksander III-le ennustas ette rahu ja korra.

Nikolai II kohta oli kirjutatud selles kirjas: “Püha valitseja, paljukannatanu. Ta saab kristlase mõistuse, kannatlikkuse ja puhtuse. Keisri krooni vahetab ta okaskrooni vastu. Tuleb sõda. Suur sõda, maailmasõda. Inimesed hakkavad lendama nagu linnud. Vee all ujuma nagu kalad. Reetmine kasvab ja paljuneb. Võidu eel keisri troon puruneb. Veri ja pisarad kastavad kuiva maad. Kirvega mees võtab hulluses võimu. Saabub tõeline Egiptuse hukkamine.”

Jaga

Pin It on Pinterest

Konservatiiv